ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Gdzie, jak nie w Zielonym Lesie, świętować Światowy Dzień Turystyki? Z inicjatywy PTTK Żary,a przy współpracy z Urzędem Miasta, Szkołą Podstawową nr 10 i Nadleśnictwem Lipinki Łużycki powstał pomysł turystycznego spotkania żarskich szkół. Zaproszenie przyjęły SP-1, SP-5, SP-8 i My . Każda drużyna otrzymała mapę Zielonego Lasu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Drużyny musiały, m.in. dowiedzieć się, czym jest parkrun, ile jest oznakowanych tras Nordic Walking, gdzie mieścił się Zbójnicki Zamek, jakie są tropy zwierząt, jak rozpalić ognisko, czy co spakować do podręcznej.apteczki. A przy wieży Bismarcka czekała na wszystkich zadaniowa niespodzianka przygotowana przez Nadleśnictwo Lipinki – Pana Damiana Sandaka i Panią Dorotę Boniec. Ileż frajdy sprawiło uczestnikom cięcie drzewa – i jakże ważna okazała się przy tym współpraca! Dzięki przyniesionym przyrządom, dzieci mierzyły również wysokość obiektów i objętość drzewa. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko i turystyczne śpiewy. Już dziś wiemy, że uczniom było mało. Hmm… pomyślimy zatem za rok.