W świecie książek

W świecie książek

W zaczarowanym świecie książek przebywali dziś uczniowie klasy II a. Najpierw chętne dzieci prezentowały na forum klasy swoje ulubione książki, które przyniosły z domu. Uczniowie pięknie opowiadali o swoich zbiorach książkowych, pokazywali kolegom i koleżankom ilustracje, czytali fragmenty. Następnie dzieci udały się na wycieczkę do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Pracownica, pani Iwona, opowiedziała naszym uczniom o bibliotece publicznej, jej księgozbiorze i podstawowych zasadach funkcjonowania. Zachęcała każdego, aby został czytelnikiem i korzystał ze zbiorów biblioteki. Dzieciaki zachwycone były kącikiem malucha, który przygotowany został z myślą o najmłodszym czytelniku. Oprócz książek, są tam różne zabawki i gry przeznaczone dla najmniejszych użytkowników biblioteki. Dzieciom bardzo podobał się mini – konkurs czytelniczy, który przygotowała dla nich pani Iwona. Uczniowie aktywnie brali udział w rozwiązywaniu baśniowych zagadek – odgadywali na podstawie rysunku bajkowego rekwizytu, tytuły baśni i bajek. Na koniec każdy dostał słodką niespodziankę. Pani bibliotekarka pożegnała dzieci, zachęcając je, by stały się częstymi gośćmi w bibliotece.